Narkomanija

• Thank you received: 0

Narkomanija was created by Mortisha

Ovu temu nisam uspela nigde da nadjem, a mislim da joj je mesto ovde. Mnoge porodice imaju problem sa jednim ili vise clanova koji su zavisnici. Ne mislim na vikend flertovanje sa travom vec na narkotike tipa heroin, kokain, extazi i sl. Sta raditi i kako izaci na kraj sa ovakvim problemom? Da li neko od vas ima iskustva?
Slobodna sam da promenim misljenje i izaberem drugaciju buducnost ili drugaciju proslost.

Please Log in to join the conversation.

Replied by Svevid on topic Re: Narkomanija

hm, pa jedno je definitivno sigurno...ovisniku ne mozes pomoci ukoliko on sam ne zeli biti pomognut.
Najbolja borba je 'nikada ne odustati' pa cak i onda kada mislis da tu nema pomoci jer podrska je jedino sto im je preostalo a bez zdrave podrske nema ni uspjeha.
Nacini lijecenja su raznoliki a od osobe do osobe zavisi u kom ce se pronaci.
Ova tema mi je jako bliska godinama tako da te mogu opskrbiti informacija ukoliko ima potrebe za to (a iskreno se nadam da nema)
Negativan stav okoline prema ovakvim ljudima je ono sto me izbaci iz cipela a ljudska neobrazovanost i neinfomisanost samo otezava situaciju koju imamo danas kada su nam klinci od 12 godina vec opasno navuceni.

Mortisha ako te nesto konkretno interesuje postuj me na pm :blue_wink
Real knowledge is to know the extent of one's ignorance

Replied by Atena Palada on topic Re: Narkomanija

Hm, tesko, imala sam ortaka koji je i dan danas na tim sranjima.
Njegovi naravno znaju, ali sta mogu da mu kazu (cute i nista ne rade).
Ja bih ga poslala milom ili silom na Avalu u onaj centar za rehabilitaciju
"I'll be here..."
"Why?"
"I'll be waiting...here..."
"For what?"
"I'll be waiting for you, so if you come, you will find me.
I promise."

Replied by Angel Dust on topic Re: Narkomanija

dzabe slanje na rehabilitaciju kada ce on to opet da uradi cim izadje.lepo kaze svevid dok nekome ne pukne u glavi da prestane niko ga   nece naterati...
Jedina stva koja stvarno deluje je blokator.Ali ima i oih koji se i posle toga izdrogiraju i umru.
Sorry if I ain't perfect
Sorry I don't give a -what-
Sorry I ain't a diva
Sorry just know what I want
Sorry I'm not a virgin
Sorry I'm not a slut.....

Replied by The Sin on topic Re: Narkomanija

Ja iz sopstvenog iskustva znam(ono sto je angel vec rekla) da dok tome ko se drogira ne pukne u glavi nista ga nece naterati da prestane.Imao sam jedno vreme problem sa time (extasy,cocain i sl.) i jednostavno sam odlucio da sa svime prestanem jer je krenulo da vodi u jaaako pogresnom pravcu.Sad ponekad zapalim po koji joint a i to retko...
[glow=black:241abc234a]Ego primus et ego novissimus et absque me non est deus,Ego ALfa et Omega primus et novissimus principium et finis.[/glow:241abc234a]

Replied by Sekhmet on topic Re: Narkomanija

heh, jako zajebana stvar...ja sam bila na raznim sranjima, na nekima sam josh uvek, za hors netju da pricham zato shto te to ZLO...dok ti ne kvrcne u glavi da morash da prestanesh, netjesh prestati...hors je najlepsha droga koja postoji, i ja ga bash zbog toga vishe i ne uzimam...pfff...previshe je sve to zajebano, ne znash dok ne probash, kada bih opet pochela da ga uzimam znam da nikada ne bih prestala... shto se ieva, spida i esida i coxa tiche... to nije problem vetj...ne sttvaraju fizichku zavisnost... exere uzimam samo na zhurkama..moja keva chat to i zna..ali jbg ona mene ne sprechava u tome, zato shto zna da ne mozhe da mi zabbrani.. kad budem reshila sa tim da sranjem da stanem, statju sama...a dovoljno sam pametna da znam da netju ovako motji d se zezam josh dugo... toliko...
[glow=red:c310a36059]"bad, bad, bad, bad boy, go to my room, twiddle your tongue till i cumm, don't have to think, oh let's make some noise, i'll let you bring all your toys!!"[/glow:c310a36059]

Replied by Nocturna on topic Re: Narkomanija

I neces, veruj mi... taj period je zajeban, i ja sam tad uzimala sve i svasta, sa 16 godina pa nadalje... ali i ne zalim se, tada je bilo najbolje... sve samo staje nekako... kasnije nema bas zajebancije, jer moras misliti na sve ostalo i naravno najvise na sebe... ma vidices, ima sve da se rascisti... ostaces samo na necem laksem, neces ni hteti nista teze da uzimas, jer ce te sve manje privlacitii...
Desire

You turn me on

Your blood my ecstasy

Desire

Don't try to run

Your pain my fantasy!

Replied by Sekhmet on topic Re: Narkomanija

pa ttooo i kqazhem, imam ja mozak da malo razmishljam o svojoj budustjnosti :D
[glow=red:c310a36059]"bad, bad, bad, bad boy, go to my room, twiddle your tongue till i cumm, don't have to think, oh let's make some noise, i'll let you bring all your toys!!"[/glow:c310a36059]

Replied by Nocturna on topic Re: Narkomanija

Tako i treba... :blue_biggrin
Desire

You turn me on

Your blood my ecstasy

Desire

Don't try to run

Your pain my fantasy!

Replied by Atena Palada on topic Re: Narkomanija

svaka droga stvara zavisnost na svoj nacin.
Laze onaj ko kaze da marihuana ili sta vec ne stvara zavisnost, to bi bilo ko kad bi ja sad rekla da cigare u mom zivotu nisu stvorile zavisnost (a jesu)
"I'll be here..."
"Why?"
"I'll be waiting...here..."
"For what?"
"I'll be waiting for you, so if you come, you will find me.
I promise."

Time to create page: 0.250 seconds