Cyber City

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Za / Protiv

Za / Protiv 9 years 10 months ago #72484

• 3kee
  • ( User )
  • 3kee's Avatar
  • Cyberian
" Vera nas je naucila da verujemo , medjutim osnovni kljuc za otvaranje vrata i napredak je sumnja... " ! Ajmo malo vashe vidjenje ove teze i imam josh 1 pitanje - Koliko ljudi koji veruju u Boga su ustvari samo zaokupirani njime i zapostavljaju potragu za sopstvenim bicem ? Tachno / Netachno idemo ......
The administrator has disabled public write access.

Re: Za / Protiv 9 years 10 months ago #72497

• JAGI
  • ( User )
  • JAGI's Avatar
  • Cyberian
a jebem li ga, problem sa svim vrstama vere je da je vera po svojoj definiciji predpostavka a ne chinjenica.

tako da se ljudi uglavnom nadaju da Boga ima, i da kad riknu neshto lepo ce da im se desi. zato i provode veci deo zivota usrani ko grlce, da ih chika Bog ne bi iskarao.

Postoji definitivna tendencija da ljudi pomeshaju spiritualnost, religiju i samospoznaju. Samospoznaju, IMHO je na prvom mestu, jer ako ne znamo ko smo, kako cemo razviti i shvatiti svoj stvarni odnos s Bogom. Ovde je sumnja kljuchna. Ona je katalizator istrazivanja, pokretach potrebe da odbacimo svaku predrasudu i uchenje koje se namece kao PUT. Svako ima svoj.

Toma Zdravkovic je svog Boga video na dnu chashe... ja sam video svog Boga u policijskoj stanici (zli jezici kazu da sam tad postao ateista, jer su ubili Boga u meni... nije tachno)

vede opet imaju zanimljivu teoriju: religija bez nauke je sentimentalizam, nauke bez religije je spekulacija. i jedno drugo esencijalno spadaju u red dogme (Big Bang anyone?)

Tako da na prvo pitanje, odgovoram potvrdno. sumnja jeste taj kljuc koji startuje onu pravu izgradnju spiritualne psihe.

sto se tiche drugog pitanja... mishevi se plashe Boga, verujuci da su toliko bitni da Bog nema drugog posla nego da se njima bavi.

Bog ladi jaja, cheka nas da se prizovemo pameti i da mu se pridruzimo u toj aktivnosti.
nisam lep, al' sam glup

Re: Za / Protiv 9 years 10 months ago #72500

• Yoshi
  • ( User )
  • Yoshi's Avatar
  • Cyberian
kako se lade jaja najvaljanije? onako bozanski mislim...

Re: Za / Protiv 9 years 10 months ago #72504

• PasHke
  • ( User )
  • PasHke's Avatar
  • Technical
po meni religija je cist manipulizam!
jos u "ono" vreme kada se matori Mojsije uzpentro na vr' brda po Bozije zapovesti u civilizaciji je vladao robovlasnicki sistem koji se nikome nije svidjao! buduci da niko nije verovao vladarima i njihovom sistemu i nacinu odluka morao je da se dovede prvi pisani zakon koji je morao da unese strah u kosti i da se postuje, a to su 10 bozijih zapovesti!
relano, ako se sada bolje pogleda svih tih 10 zakona odlikuje jedan miran i spokojan zivot koji je pod kontrolom! danasnji radni zivot!
stoga, matori chicha se lepo setio, otisao na prvo brdo sto je snimio, ochukao one dve ploce i smirio celu naciju! vispren deckonja, zar ne?:D
nakon tih zakona pljacke i razbojnistva su zatajila, preljube su anulirane i postovanje bliznih je dovedeno na mnogo bolji i zavidan nivo!
Dokle Bog, kao mitsko bice sluzi ljudima da bi skinuli breme sa svojih ledja i nastavili da funkcionisu u svom zivotu! taj osecaj krivice nakon loseg dela i cina sto covek napravi moze dovesti do samog ludila ukoliko se ne oslobodi ili ukoliko mu pop ne nalozi 10 svetih marija i 5 oce nas! odradi to svoje za 15 minuta i to sto je napravio saobracajku ili pobio pola zgrade, nema veze, Bog mu je oprosti....
dodushe, reci jednog popa na 40 dana od smrti mog dede ostale su mi urezane u pamcenje! onako sav smoren i neraspolozen naslonio sam se na neki stub i dokle je pop drzao opelo meni se pogled izgubio u daljini ne razmisljajuci niochemu...samo prazne misli! nakon zavrsetka pop mi je prisao i rekao: sine, raj i pakao kao fizicko mesto ne postoje! iako me crkva uci da pricam drugacije svrha pakla i raja su samo trenutno stanje uma! ako si raspolozen onda si u raju, a ako si nervozan i besan onda si u paklu! nije on otisao niti na bolje mesto niti na losije! on je uvek tu sa vama i uvek ce ziveti u tvom srcu i tamo gde ga ti stavis, tu ce se on uvek i nalaziti!

stoga, verujem u samog sebe i u svoje uspehe! jer ako nema te vere, vera u Boga je uzaludna!

Re: Za / Protiv 9 years 9 months ago #72522

• JAGI
  • ( User )
  • JAGI's Avatar
  • Cyberian
i gde bash 10 (lep broj) a ne recimo 143 ili 2 ili 1789
nisam lep, al' sam glup

Re: Za / Protiv 9 years 3 weeks ago #73786

• _KBLO_KONZA
  • ( User )
  • _KBLO_KONZA's Avatar
  • Cyberian
Ljudi veruju u nesto ..oni naivniji se vezuju za odredjeno ili nametnuto,neko ima malko siri spektar verovanja,to moze biti verovanje u neku silu..ne mora to biti Bog,pa kako se on zvao nebitno..moze se nazvati i majka priroda..ili bla bla,dok postoje ljudi kome vera nije potrebna uopste,to su stabilni ljudi koji veruju u sebe i nece se oslanjati i olaksavati sebi verovanjem u nesto drugo,vece i ziveti u nadi da ce im neko drugi ili nesto drugo pomoci pomoci. Ja to onako prosto gledajuci izjavljujem bez udubljivanja. :)
Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promenite činjenice!

Re: Za / Protiv 9 years 3 weeks ago #73787

• 2133
  • ( User )
  • 2133's Avatar
  • Cyberian
Jeste sad sumnja :p zar ne bi pre bila zelja za prosirivanjem svesti tj. savladavanje nepoznatog i/ili interakcija vec poznatog, a i poznatog i nepoznatog?

A drugo pitanje je generalno tacno zato sto su ljudi generalno duhovno nerazvijeni i opedeljenjem za jednu od religija se mogu identifikovati i odmoriti mozak na tudjim odgovorima. Koga zanima, nece stati, al retki su taki ;)
Skoro svi znaju da citaju, ali malo ko razume sta je napisano.

Re: Za / Protiv 9 years 1 week ago #73837

• nox
  • ( User )
  • nox's Avatar
  • Cyberian
Kako je lepo napisao da Vinci, ljudi se dele na tri kategorije: one koji vide, one koji vide kad im se pokaze, i one koji nikad nece videti.Treca kategorija potrebuje veru kakvu propovedaju sve institucionalizovane crkve: u Boga koji kaznjava i nagradjuje u skladu sa unapred propisanim moralnim normama.Druga kategorija ima potrebu za aktivnim nacinom spoznaje samog sebe, sto je jednako spoznaji Boga, jer nasa sustina jeste bozanska.Prva kategorija sluzi kao vodic drugoj.
Sto se samog odnosa religije i nauke tice, one u sustini ne mogu jedna bez druge; rec ''religija'' vodi poreklo od reci re-ligere, ponovo povezati uzrok i posledicu, i saznati zakone po kojima oni funkcionisu; dakle, stremi istom cilju kao i nauka, samo drugacijim metodama.Kao sto rece DCLXVI: ''The Method of Science, the Aim of Religion''.
Famille Magie Noire
Les Fazeur Des Zombies
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.343 seconds